آموزش های بازی

معرفی گیم مود های اصلی ماین کرافت

در این پست قصد توضیح و معرفی گیم مود های اصلی و پایه بازی ماین کرفت داریم، با توجه به اینکه ماین کرافت برای پلتفرم های مختلف منتشر شده پس ابتدا به بررسی گیم مود های موجود در هر پلتفرم میپردازیم

CreativePC, Phone, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Win 10, Wii U, EDU
SurvivalPC, Phone, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Win 10, Wii U, EDU
AdventurePC, Phone, Xbox One, Win 10, Wii U, EDU
SpectatorPC
HardcorePC

لیست گیم مود های ماین کرافت

Minecraft با دو حالت اصلی بازی – Creative و Survival آغاز شد. بعداً ، Minecraft سه حالت بازی دیگر برای جالب تر کردن چیزها اضافه کرد – Adventure، Spectator و Hardcore. بیایید به سرعت تفاوت های بین این حالت ها را توضیح دهیم

Creative

حالت خلاق به شما منابع نامحدود می دهد ، به شما امکان می دهد بلافاصله هنگام استخراج بلاک ها را نابود کنید و به شما امکان می دهد در بازی پرواز کنید.

وقتی در این حالت بازی می کنید ، نوار سلامتی ، نوار گرسنگی یا نوار تجربه نخواهید داشت. اگرچه نوار تجربه ندارید ، همچنان تجربه کشتن اوباش و استخراج موارد خاص را خواهید داشت. شما قادر خواهید بود اوباش را بکشید ، اما اوباش هرگز به شما حمله نمی کنند و به عقب نمی جنگند. همچنین در بازی آسیب نخواهید آورد یا نمی میرید.

می توانید دنیای Minecraft را در حالت Creative شروع کنید. همچنین می توانید هر زمان که دوست دارید ، دنیای خود را از حالت بازی دیگر به حالت Creative تغییر دهید.

مشاهده کنید
آموزش ماینکرفت ( قسمت سوم )

Survival

حالت زنده ماندن به شما امکان می دهد تا منابع را جستجو کنید ، وسایل ماین سازی شده و موارد دستی را جستجو کنید. با این حال ، شما قادر به پرواز نیستید.

وقتی در این حالت بازی می کنید ، نوار سلامتی ، نوار گرسنگی و یک نوار تجربه خواهید داشت. شما قادر خواهید بود اوباش را بکشید و اوباش خصمانه به شما حمله خواهند کرد. شما آسیب خواهید دید و می توانید در بازی بمیرید.

می توانید یک دنیای Minecraft را در حالت Survival شروع کنید. همچنین می توانید هر زمان که دوست دارید ، دنیای خود را از حالت بازی دیگر به حالت Survival تغییر دهید.

Adventure

حالت Adventure دارای ویژگی های محدودی برای حفظ نقشه های ماجراجویی از تغییر است. در این حالت شما قادر به پرواز نخواهید بود. همچنین ، بلوک ها را نمی توان با دست از بین برد ، بلکه باید از یک مورد با برچسب CanDestroy استفاده کنید تا یک بلوک را نابود کنید. بلوکی را میتوانید بر روی زمین قرار دهید که بلوک دارای برچسب CanPlaceOn باشد.

وقتی در این حالت بازی می کنید ، نوار سلامتی ، نوار گرسنگی و یک نوار تجربه خواهید داشت. شما قادر خواهید بود اوباش را بکشید و اوباش خصمانه به شما حمله خواهند کرد. شما آسیب خواهید دید و می توانید در بازی بمیرید.

اگرچه شما نمی توانید یک دنیای Minecraft را در حالت Adventure شروع کنید (هنگام ایجاد جهان مجبور خواهید بود Creative یا Survival را انتخاب کنید) ، می توانید با استفاده از دستور / gamemode به حالت Adventure از حالت بازی دیگر بروید.

مشاهده کنید
نحوه پیدا کردن Village در ماین کرافت | صفر تا صد Village

Spectator

حالت تماشا فقط در Minecraft Java Edition موجود است. این نخستین بار در Minecraft 1.8 معرفی شد تا بازیکنان بتوانند به اطراف پرواز کنند و دنیای Minecraft را مشاهده کنند. بازیکنان در این حالت نمی توانند با هر چیزی در بازی تعامل داشته باشند ، اما می توانند از طریق اشیاء جامد پرواز کنند.

وقتی در این حالت بازی می کنید ، نوار سلامتی ، نوار گرسنگی یا نوار تجربه نخواهید داشت. در بازی قادر نخواهید بود اوباش را بکشید ، آسیب ببینید یا بمیرید.

اگرچه شما نمی توانید یک دنیای Minecraft را در حالت Spectator راه اندازی کنید (هنگام ایجاد جهان باید Creative یا Survival را انتخاب کنید) ، می توانید با استفاده از دستور / gamemode به حالت Spectator بروید.

اگر در زیر زمین استخراج کرده باشید و منابع خود را گم کرده باشید یا از بین برید ، تماشاگر یک حالت عالی برای استفاده است. فقط به حالت Spectator سوئیچ کنید و پرواز کنید! به راحتی می توانید آسمان آبی و زمین را پیدا کنید. سپس دوباره به حالت Creative یا Survival بازگردید

Hardcore

الت هاردکور فقط در Minecraft Java Edition موجود است. این حالت در سخت ترین سطح مشکل شما را قفل می کند و شما فقط یک زندگی دارید!

وقتی در این حالت بازی می کنید ، نوار سلامتی ، نوار گرسنگی و یک نوار تجربه خواهید داشت. شما قادر خواهید بود اوباش را بکشید و اوباش خصمانه به شما حمله خواهند کرد. شما آسیب خواهید دید و می توانید در بازی بمیرید.

شما فقط می توانید Hardcore را انتخاب کنید وقتی که برای اولین بار دنیای Minecraft را ایجاد کردید و بعد از ایجاد دنیای شما در حالت بازی دیگر ، راهی برای Hardcore وجود ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا